logologologologo
  • downloads
  • nieuws
  • helpdesk
Warmtemeters en Temperatuur opmeten op het werk: do’s en don’ts op een rij
mei 5, 2020
Het verhaal van Lidl
mei 18, 2020
mei 12, 2020
Categories
  • nieuws
Tags

Op 31 mei 2020 eindigt de loonkostensubsidie: de NOW. Binnen nu en twee weken moet duidelijk zijn of sprake is van verlenging van de subsidie en onder welke voorwaarden. Over de volgende spelregels wordt in het kabinet druk gespeculeerd:

  • Ontslag aanvragen vanwege bedrijfseconomische reden zou per 1 juni 2020 mogelijk zijn. Ook indien de onderneming aanspraak wil maken op de NOW 2.0.
  • Boete op ontslag vervalt in NOW 2.0. Dus met ingang van 1 juni 2020 zouden boetevrij ontslagaanvragen kunnen worden ingediend. Download gratis de Roadmap Reorganisatie op deze site zodat je precies weet wanneer je wat moet doen.
  • Het kabinet gaat bekijken of extra steun voor getroffen seizoensbedrijven waarvoor de NOW-regeling niet goed uitpakt nodig en mogelijk is. Dat heeft minister Koolmees toegezegd.
  • Mogelijk wordt een scholingsplicht ingevoerd.
  • Aannemelijk dat de voorwaarden voor de NOW 1.0 onverkort gelden voor de NOW 2.0.
  • Duur verlenging: vermoedelijk weer drie maanden, te weten van 1 juni tot 1 september 2020.
  • Geen NOW 1.0 aangevraagd? Nieuwe kans met NOW 2.0.
  • Werkgevers die gebruikmaken van de NOW mogen dit en komend jaar geen dividend of bonussen uitkeren en geen eigen aandelen inkopen. De reikwijdte van dit verbod is op dit moment nog niet duidelijk.

Wil je weten hoe jij alvast in kunt spelen op de veranderende situatie, neem dan contact met ons op. We kijken graag met je mee.

Sandra Wouters
Sandra Wouters

Gerelateerde berichten

Kunnen medewerkers vakantiedagen intrekken? Kan je het reizen naar een code oranje land verbieden? En hoe geef jij invulling aan de informatieplicht? Wij praten je bij in deze blog.

juli 22, 2021

Vakantieperikelen: arbeidsrechtelijke vragen en antwoorden


Lees meer
Vaccinatieperikelen: raag en antwoord

Vaccinatieperikelen: arbeidsrechtelijke vragen en antwoorden deel II

juni 21, 2021

Vaccinatieperikelen: arbeidsrechtelijke vragen en antwoorden deel II


Lees meer
Vraag en antwoord

Nu het vaccineren in Nederland vordert, roept dit ook arbeidsrechtelijke vragen op.

juni 18, 2021

Vaccinatieperikelen: arbeidsrechtelijke vragen en antwoorden deel I


Lees meer
© 2020 AnderhalvemetervoorHR | Algemene voorwaarden | Privacy Statement
Onderdeel van Committ Legal | Ontwerp Digital Analog